
Konsernsjef Jacob Schram (t.v.) og finansdirektør Geir Karlsen i flyselskapet Norwegian ønsker på delta i selskapets emisjon med henholdsvis 700.000 og 100.000 kroner. Foto: Håkon Mosvold Larsen / NTB scanpix Foto: NTB scanpix
Konsernsjef Jacob Schram har tegnet seg for aksjer for 700.000 kroner, mens finansdirektør Geir Karlsen og styreleder Nels Smedegaard har søkt om å få kjøpe nye aksjer for henholdsvis 500.000 og 100.000 kroner.
Det melder Norwegian i en børsmelding onsdag morgen.
Den offentlige aksjeutvidelsen på maksimalt 400 millioner kroner ble utlyst i kjølvannet av at selskapets kreditorer gikk med på en omfattende redningspakke i starten av mai. Emisjonen har tiltrukket seg «sterke investorer» og er med til sammen 12.500 ordrer allerede flere ganger overtegnet, melder selskapet.