USA: Hollywood-produsent-sønn pågrepet etter funn av avkuttet kvinne-levninger

Politiet i Los Angeles har pågrepet sønnen til en kjent Hollywood-produsent for mulig drap på kona og svigerforeldrene, etter at det ble funnet en avkuttet kvinne-torso ved en søppelcontainer.
Politiet i Los Angeles har pågrepet sønnen til en kjent Hollywood-produsent for mulig drap på kona og svigerforeldrene, etter at det ble funnet en avkuttet kvinne-torso ved en søppelcontainer. Foto: Damian Dovarganes / AP

Funnet ses i sammenheng med konas og svigerforeldrenes forsvinning i Los Angeles-forstad.

Denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

Det var tidlig onsdag morgen at politiet i Los Angeles slo drapsalarm etter at en hjemløs person fant menneskelevninger i en treningsbag ved en søppelcontainer bak et kjøpesenter i Encino-forstaden nord for Los Angeles.

– Det er snakk om en oppkuttet kvinne pakket inn i plast. Hun ble funnet rett ved containeren, forteller Efren Gutierrez til lokale medier.

Kona og svigerforeldrene savnet

Noen timer senere ble Samuel Haskell jr (35) pågrepet og satt i varetekt. Kona Mei Haskell (37) og hennes foreldre Yanxiang Wang (64) og Gaoshen Li (71) er også borte. De bodde på samme adresse som ekteparet i LA-forstaden Tarzana.

(Artikkelen fortsetter under bildet).

Mei Li Haskell og foreldrene Yanciang Wang og Gaoshan Li er alle savnet og fryktes omkommet. Foto: LAPD
Mei Li Haskell og foreldrene Yanciang Wang og Gaoshan Li er alle savnet og fryktes omkommet. Foto: LAPD

Til Los Angeles Times forteller politiet at Haskells hjem ble ransaket og det ble funnet bevis for at det kan ha skjedd noe kriminelt der.

Foreløpig er ikke levningene identifisert, men politiet bekrefter at det er snakk om en kvinnelig overkropp som er funnet. Parets tre barn er tatt hånd om av det lokale barnevernet.

Sønn av Hollywood-produsent

Samuel Haskell sr. er en kjent Hollywood-TV-produsent og tidligere leder for Miss America. Nå er sønnen hans pågrepet etter at det ble funnet kvinnelevninger ved en søppelcontainer ved Los Angeles. Foto: Mel Evans / AP
Samuel Haskell sr. er en kjent Hollywood-TV-produsent og tidligere leder for Miss America. Nå er sønnen hans pågrepet etter at det ble funnet kvinnelevninger ved en søppelcontainer ved Los Angeles. Foto: Mel Evans / AP

Kvelden før levningene ble funnet, skal politiet også ha fått meldinger om en mulig menneskekropp pakket inn i sorte plastposer, ikke langt fra familien hjem, men da politiet kom til stedet, var de mulige levningene borte.

Haskell er ifølge Deadline sønn av Hollywood–TV-produsenten Samuel Haskell sr. som står bak produksjonsselskapet Magnolia Hill. Han skal ha produsert flere TV-produksjoner om blant annet Dolly Parton og TV-serien The Waltons. Han har også jobbet med stjerner som Ray Romano og George Clooney.

Det er ikke kjent om Samuel Haskell jr erkjenner å ha noe med funnet å gjøre. Han skal møte i retten 13. november.