Iran har løslatt kjent skuespiller

Taraneh Alidoosti er løslatt, melder iranske medier. Her blir hun fotografert under filmfestivalen i Cannes i 2016.
Taraneh Alidoosti er løslatt, melder iranske medier. Her blir hun fotografert under filmfestivalen i Cannes i 2016. Foto: Joel Ryan / AP

Iran har løslatt den kjente skuespilleren Taraneh Alidoosti, som ble pågrepet for å ha uttrykt støtte til protestene mot regimet.

Denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

Det iranske nyhetsbyrået ISNA melder onsdag er Alidoosti er løslatt mot kausjon etter å ha sittet over to uker i varetekt.

Alidoostis mor har i en melding på Instagram bekreftet at hun skal løslates.

Den 38 år gamle skuespilleren ble pågrepet for å ha uttrykt solidaritet med en ung mann som ble henrettet etter å ha deltatt i demonstrasjonene mot Irans sjiamuslimske presteregime.

Alidoosti spilte hovedrollen i filmen «En handelsreisende» av regissøren Asghar Farhadi, som vant Oscar for beste utenlandske film i 2016.