
Danmark: 22 år gammel kvinne etterlyst etter bytur

Familien er veldig bekymret.
Nordjyllands politi gikk mandag ut på Facebook med en etterlysning av den 22 år gamle kvinnen Mia Skadhage Stevn.
Ifølge dansk politi forsvant hun etter en bytur i Aalborg mellom lørdag og søndag. Politiet skriver i en pressemelding at hennes familie er «veldig bekymret for henne».
«Omfattende etterforskningsarbeid»
I løpet av natten ble Stevn adskilt fra vennene sine, og pårørende har ikke oppnådd kontakt med henne siden.
Stevn forlot Jomfru Ane Gade i sentrum av Aalborg rundt klokken seks søndag morgen.
Politiet skriver videre i pressemeldingen at de har satt i gang et «omfattende etterforskningsarbeid» for å kartlegge Stevns bevegelser den natten. Det er blitt hentet inn overvåkningsbilder og politiet skriver at de skal sikre enda flere.
Oppfordrer å kontakte politiet umiddelbart
Videre opplyser politiet at de har foretatt en rekke avhør, og det har blitt gjort undersøkelser med hunder i Jomfru Ane Gade.
Politiet oppfordrer alle som kan ha relevant informasjon om hvor 22-åringen befinner seg til å kontakte dem sporenstreks.
Stevn er bosatt i Aalborg, ifølge politiet.