Tromsø videre i cupen etter snøkaos – vant 1-0 over Skjervøy

Frederik Christensen ble matchvinner for Tromsø i cupen. Her fra en tidligere kamp.
Frederik Christensen ble matchvinner for Tromsø i cupen. Her fra en tidligere kamp. Foto: Paul S. Amundsen / NTB

Tromsø slet seg til 1-0-seier over Skjervøy og ble første lag til 3. runde i cupen. Frederik Christensen ble matchvinner.

Eliteserielaget unngikk så vidt ekstraomganger på vinterlige Skjervøy, der hjemmelaget hadde en avslutning i stolpen på hjørnespark i det 82. minutt.

Kampen var langvarig nok som det var. I første omgang måtte den stoppes i over et kvarter mens et tykt snølag ble fjernet fra kunstgresset.

Dommer Erik Bertheussen sendte spillerne i garderoben etter 27 minutter på stillingen 0-0, og banemannskapene gikk i gang med motoriserte kjøretøyer som brøytet vekk snøen på Lerøy stadion.

Mens de holdt på, sluttet det å snø, og sola tittet fram. Etter et drøyt kvarter kunne kampen gjenopptas under betydelig bedre forhold.

Christensen scoret for Tromsø i det 40. minutt, og målet ble det eneste selv om Skjervøy var på høyde med motstanderen etter pause og hadde gode muligheter til å utligne.

Også før kamp måtte det gjøres en jobb med å rydde banen for snø slik at kampen kunne settes i gang. I løpet av første omgang begynte det å snø kraftig igjen, og banedekket byttet raskt farge fra grønt til hvitt.

2. runde i cupen tjuvstartet med onsdagens kamp. De 31 andre kampene spilles alle torsdag.