
Knutsen bekrefter: Forsvarsprofil tilbake mot Twente

Bodø/Glimt har Odin Bjørtuft tilbake i troppen før det avgjørende europaligaoppgjøret mot Twente torsdag kveld.
Glimt må vinne etter å ha tapt 1-2 i det første oppgjøret i Nederland. I potten ligger en åttedelsfinale mot enten Olympiakos eller Rangers.
Knutsen møtte pressen onsdag og opplyste at Bjørtuft er spilleklar, og at det kan komme «noen endringer».
– Vi har litt mer å velge i enn vi hadde sist. Det tror jeg er viktig. Vi har vært litt tynt besatt om det skulle komme skader i backfireren vår, sa Knutsen til TV 2.
– Jeg tror det blir to ganske like lag som møtes, om du tenker på startoppstillingene, la Knutsen til.
Patrick Berg utlignet til 1-1 med fem minutter igjen av ordinær tid mot Twente sist uke. Med 25 sekunder igjen av overtiden var Glimt i angrep, men ga fra seg ballen med et svakt langskudd.
Twente-målvakt Lars Unnerstall klinket deretter ballen i bakrom, og Twente fikk straffespark etter en hands av midtstopper Jostein Gundersen.
– Der og da var det kjedelig, men man kommer overraskende nok veldig fort over det, sa Gundersen.
Twente har 23 år gamle Mathias Kjølø i troppen.