
Nottingham Forest måtte ha straffekonkurranse for å slå Exeter i FA-cupen – skremmende skade

Nottingham Forest greide bare 2-2 mot Exeter i FA-cupen og måtte ha straffesparkkonkurranse for å ta seg videre til åttedelsfinale.
Forest-keeper Matz Sels, som kom inn i 2. omgang da Carlos Miguel haltet ut med skade, reddet straffen til Reece Cole og presset Angus MacDonald til å skyte i tverrliggeren. Forest scoret på alle sine fire straffer og vant 4-2.
– Vi visste at det ville bli vanskelig, men vi gjorde det ekstra vanskelig for oss selv. Som reserve må man alltid være klar, og det var jeg i dag, sa Sels til ITV.
Det var en seier som kostet. Nottingham Forest-spissen Taiwo Awoniyi fikk en stygg skade i et sammenstøt med Exeter-keeperen i det 90. minutt og måtte bæres ut.
I siste ordinære minutt kom Joe Whitworth ut og bokset unna et frispark fra Premier League-klubbens Ramón Sosa. Samtidig traff han Awoniyi, og begge ble liggende.
Awoniyi blødde kraftig fra nese og munn, og han fikk behandling på banen i over ti minutter før han ble båret ut. Senere ble han observert da han gikk selv fra legerommet på Exeters stadion.
23 tilleggsminutter
Skaden førte til at det ble spilt 23 tilleggsminutter i kampen, som gikk til ekstraomganger på 2-2.
Hjemmelaget fra nedre del av tabellen på nivå tre i engelsk fotball holdt følge med laget som er nummer tre i Premier League og nylig slo Brighton 7-0.
Josh Megennis ga Exeter en tidlig ledelse etter at Forest-keeper Carlos Miguel glapp ballen til ham, men Sosa og Awoniyi vendte til 2-1-ledelse for gjestene før pause.
Et selvmål av Willy Boly ga Exeter utligning tidlig i den andre omgangen da han ufrivillig styrte inn et Maginnis-skudd etter hjørnespark, og flere mål ble det ikke i ordinær tid eller tilleggstid.
I stolpen
Jota Silva var veldig nær å gi Forest seieren mot slutten av tilleggstiden, men hans skudd gikk i stolpen.
Exeter spilte da med ti mann etter at Ed Turns pådro seg direkte rødt kort for en stygg felling av Morgan Gibbs-White i det 87. minutt.
Inkludert tilleggsminuttene holdt Exeter unna i nesten en time i undertall og fikk straffesparkkonkurranse. Der kom laget omsider til kort.
– Det er slike kvelder man lever for. Vi bidro til en flott kamp selv om vi tapte til slutt, sa Magennis til ITV. Han var siste Exeter-spiller på begge lagets mål og scoret på det første straffesparket.
– Jeg fikk være kaptein, og jeg syntes det var mitt ansvar å stå fram og ta den, sa han.