
Elisabeth Asserson Ingebrigtsen åpner opp etter fødselen

– Tyngre enn forventet.
I slutten av juni kunne Elisabeth Asserson Ingebrigtsen (24) og Jakob Asserson Ingebrigtsen (23) annonsere den gledelig nyheten om at de hadde blitt foreldre til en liten jente som fikk navnet Filippa.
I en TikTok-video publisert onsdag, åpner nå Elisabeth opp om hvordan tiden som nybakt mor har vært. Og det har ikke bare vært enkelt.
Det var Se og Hør som omtalte saken først.
Gråter mye
24-åringen skal ha tatt en pause fra sosiale medier etter fødselen, og den ellers så aktive nybakte moren har bare postet noen få bilder etter at datteren ble født. Videoen som kom onsdag er derfor noe av den sjeldne sorten i disse dager.
Den er også åpen og ærlig. For det er en gråtkvalt Elisabeth som forteller følgerne sine hvordan det er å være nybakt mor, og det alene mens far er borte.

Hun starter med å fortelle at mye har endret seg siden hennes siste video, og at hun savner å holde på med tingene hun gjorde før hun ble mamma. Videre sier hun at den nye tilværelsen er tøff, og at hun gråter mye.
– Det har vært tyngre enn forventet, det må jeg være ærlig og si. Det syns jeg ikke det er mange nok som snakker om, alle er gjerne helt forelska i den nyfødt-perioden, og det skjønner jeg veldig godt hvis dere har partneren deres hjemme.
Gleder seg til Jakob kommer hjem
Da Jakob reiste ble det nemlig enda tyngre for 24-åringen.
– Jeg ble helt utrøstelig av barseltårene, og jeg syns det er en sinnsykt stor omvending. Livet endret seg ganske drastisk over natten, og Jakob reiste. På det punktet var jeg sikker på at jeg kom til å få fødselsdepresjon, jeg skjønte ikke hvordan jeg skulle komme meg opp igjen, sier hun åpenhjertig.
To og en halv uke etter fødselen deltok Jakob på Dimond League-stevne i Monaco og nå er friidrettsstjernen å høydetrening i forkant av sommer-OL i Paris senere i sommer.
Det var de første ukene som var tyngst, sier Elisabeth, og forteller at det går bedre og bedre. Om fire uker kommer Jakob hjem fra OL, og det gleder hun seg veldig til.
Ifølge henne er den lille datteren veldig lik faren, noe som har vært ekstra fint i en periode der han ikke er hjemme.