Petter Northug dropper NM

Petter Northug blir ikke å se i NM. Foto: Erik Flaaris Johansen / NTB
Petter Northug blir ikke å se i NM. Foto: Erik Flaaris Johansen / NTB Foto: NTB

Petter Northug har funnet langrennsformen igjen, men stiller ikke på start i NM på Beitostølen denne uken.

Denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

– Nå skal Petter få mengder med trening i høyden og trene mer spesifikt mot Vasaloppet. Det er veldig smart å få fylt på med litt trening nå etter en intensiv periode, sier Northugs langløpsmanager Pål Trøan Aune til VG.

Northug tok en oppsiktsvekkende 2.-plass i norgescupen på Nes i starten av februar. Det fikk fart på spekulasjonene, også om VM i Trondheim neste år. Likevel blir det trolig ingen flere renn på 38-åringen før den 90 kilometer lange kraftprøven i Sverige.

– Vi har lagt en plan han føler er riktig. Vasaloppet har vært målet hele veien. Denne sesongen er langløp fokuset, så får vi ta en fot i bakken til våren, sier Aune.

Vasaloppet arrangeres 3. mars.