
Fanny Jahre (45) er død

Kona til hockeylegende Espen «Shampo» Knutsen, Fanny Jahre, er død. Hun ble 45 år gammel.
«Min elskede Fanny, vår kjære mamma, datter og tante», står det øverst i dødsannonsen publisert i Aftenposten og Sandefjord Blad. Jahre døde tirsdag 28. november.
«Døde uventet fra oss», heter det videre.
Fanny Jahre er datter av skipsreder Jørgen Jahre (83). Hun hadde selv styreverv i flere av farens innflytelsesrike selskap.
I 2012 giftet hun seg med Espen «Shampo» Knutsen, som hun har to barn med.
Paret inviterte hele det norske folk inn i sitt liv gjennom TV-serien «Iskrigerne» da Shampo var trener i Vålerenga Hockey.
I april bekreftet paret overfor Finansavisen at de hadde bestemt seg for å flytte til Zug i Sveits, ettersom de ønsket å gjøre noe nytt.
«Shampo» Knutsen er en av tidenes største norske hockeyspillere. Han slo igjennom i Vålerenga, før turen gikk til både Sverige og deretter spill i NHL, verdens fremste hockeyliga.