Flugstad Østberg tilbake på langrennslandslaget – Svendsen ute

Ingrid Flugstad Østberg er tilbake på landslaget. Foto: Lars Thomas Nordby / NTB
Ingrid Flugstad Østberg er tilbake på landslaget. Foto: Lars Thomas Nordby / NTB

Ingvild Flugstad Østberg er en del av kommende sesongs langrennslandslag. Anna Svendsen er vraket.

Denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

Det ble klart under en presentasjon i Holmenkollen i Oslo mandag. De ti jentene entret scenen til DDEs «Det umulige e mulig».

Det var trolig et stikk til omverden som levnet de norske jentene få sjanser i den foregående sesongen uten gullgrossist Therese Johaug.

Det endte likevel med suksess, og Tiril Udnes Weng leverte en eventyrlig sesong som endte med sammenlagtseier i verdenscupen.

Tilbake på laget var Østberg. Hun avgjorde VM-stafetten i Planica. Hun har i lang tid hatt trøbbel med helsa. Fjoråret var første gang på 14 år hun ikke var en del av landslaget.

Anna Svendsen er vraket fra landslaget. Foto: NTB
Anna Svendsen er vraket fra landslaget. Foto: NTB

Ragnhild Gløersen Haga har allerede offentliggjort at hun legger opp. I tillegg har Astrid Øyre Slind og Kristine Stavås Skistad kunngjort at de vil stå utenfor landslaget.

Dette er laget:

Anne Kjersti Kalvå (Lundamo), Ane Appelkvist Stenseth (Grong), Marte Skaanes (Strindheim), Ingvild Flugstad Østberg (Gjøvik), Helene Marie Fossesholm (Eiker), Tiril Udnes Weng (Nes), Mathilde Skjærdalen Myhrvold (Vind), Lotta Udnes Weng (Nes), Julie Myhre (Byåsen), Heidi Weng (BUL).