TV 2-topp med nedslående Telia-melding: – Ingen tro på løsning

Har du Telia, får du ikke TV 2.
Har du Telia, får du ikke TV 2. Foto: Javad Parsa / NTB

Siden 1. mars har ikke Telias TV-kunder mottatt TV 2-kanalene fordi partene ikke har blitt enige om en ny avtale. TV 2 tror ikke det forandrer seg med det første.

– TV 2 har gjort flere forsøk, men dialogen ble avsluttet for noen uker siden, og vi har dessverre nå ingen tro på en løsning med Telia. TV-seerne må derfor søke andre leverandører enn Telia for å få tilgang til TV 2, sier organisasjons- og kommunikasjonsdirektør Lene Eltvik Vindfeld i TV 2 til Kampanje.

Tidligere torsdag kom det fram at Telia har mistet 12.000 TV-kunder i første kvartal, men dette inkluderer bare delvis de som har forsvunnet under konflikten med TV 2.

– Vi ønsker å komme til enighet med TV 2 om en bærekraftig avtale som sikrer våre kunder valgfrihet, og det er det vi jobber for, sa informasjonssjef Daniel Barhom i Telia Norge til NTB onsdag.