
Massivt nettangrep mot Russland

Hackergruppen Anonymous skal ha lekket enorme mengder data som inneholder sensitiv russisk informasjon på nettet.
- Til forsvar for Ukraina har Anonymous sluppet ti terabyte med lekkede data om alle selskaper som opererer i Russland, alle Kreml-aktiva i Vesten, pro-russiske tjenestemenn, Donald Trump og mer, skriver hackergruppen på X.
Står aldri fram
Anonymous er navnet på et Internett-samfunn bestående av et ukjent antall aktivister og hackere fra hele verden. Gruppens hovedagenda er kampen for ytringsfrihet og mot det de anser som sensur og misbruk.
Nå retter de sin harme mot lederne i både Russland og USA, som de mener utgjør en trussel mot verden.
Deres arbeidsmetoder er primært DDoS-angrep mot nasjonale nettsteder kontrollert av myndighetene.
Medlemmer av Anonymous kjenner sjelden hverandres virkelige navn, ifølge Wikipedia. De står aldri fram med navn, men skjuler seg ofte bak Guy Fawkes-masker, inspirert av filmen V for Vendetta.
- Trump er på Russlands side
Nå advarer hackergruppen mot konsekvenser av Donald Trumps politikk og hans forbindelser til Vladimir Putin. Spørsmålet er om også USA risikerer å bli eksponert for gruppens vrede i nærmeste fremtid.
- Trump jobber aktivt mot Ukraina. Han er på Russlands side. Tro ikke et øyeblikk at målet hans er å hjelpe Europa, ukrainere eller USAs sikkerhet. Han er her for å utføre et oppdrag, og det oppdraget er å svekke og til slutt ødelegge globalt demokrati, internasjonal lov og dere alle, advarer Anonymous.