
Norske rånere er tradisjon tro på plass i Strömstad skjærtorsdag og setter sitt preg på bybildet. En nordmann ble pågrepet for å ha slått til en annen. Foto: Terje Bendiksby / NTB
– Personen som er pågrepet, er en nordmann. Jeg har ingen informasjon om identiteten til den fornærmede, sier pressetalsperson Christian Brattgård i det svenske politiet til NRK.
Personen er pågrepet for å ha slått en annen. I tillegg er fem personer innbrakt til arresten for ordensforstyrrelse eller for å ha vært så beruset at de ikke klarer å ta vare på seg selv.
– Utover det er det ganske rolig nå. De fleste drar tilbake til Norge rundt klokken 17, sier Brattgård.
Mange tusen nordmenn er samlet til den årvisse rånefesten i den svenske grensebyen. Det svenske politiet har som vanlig økt beredskapen med mannskaper fra flere distrikter.