Nok en smitterekord i Oslo – 1.150 nye koronasmittede siste døgn

Fredag ble det igjen satt ny smitterekord i Oslo. Her står bilister i kø for å teste seg på Rommen teststasjon i Oslo. Foto: Stian Lysberg Solum / NTB
Fredag ble det igjen satt ny smitterekord i Oslo. Her står bilister i kø for å teste seg på Rommen teststasjon i Oslo. Foto: Stian Lysberg Solum / NTB Foto: NTB

Det er registrert 1,150 nye koronasmittede i Oslo siste døgn. Det er 215 flere enn samme dag forrige uke og 13 flere enn dagen før.

Denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

Det viser tallene kommunen publiserer på sine nettsider. De siste to ukene har det i snitt blitt registrert 840 smittede per dag.

Også onsdag og torsdag ble det satt ny rekord med 1.117 og 1.137 registrert smittede.

Smittetallene er høyest i Søndre Nordstrand bydel. Her er det et smittetrykk på 2.621 smittede per 100.000 innbyggere de siste to ukene.

Deretter følger Nordstrand og Bjerke bydel med henholdsvis 1.990 og 1.992.

Tallene er lavest i bydelene Nordre Aker, Frogner og Sagene.

Til sammen er 78.582 Oslo-borgere registrert smittet siden mars i fjor.